Biuro Aktuarialne Prospecto

Profesjonalne
Usługi Aktuarialne

Prospecto Sp. z o.o.
ul. Górczewska 216
01-460 Warszawa
 
prospecto@prospecto.com.pl 
Tel.: 22 666 08 97 Tel. kom.: 609 188 889
    ponad 20 lat doświadczenia
    ISO 9001   - gwarancja jakości
    ISO 27001 - bezpieczeństwo informacji
                                           (z uwzględnieniem zapisów RODO)
    
    Najlepsze Biuro Aktuarialne
    wg Forum Biznesu w latach 2011 - 2016  
    sprawdź >

Stan polskiej gospodarki po szoku wywołanym pandemią


2020-07-29

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury a tendencje w gospodarce

pandemia_1.jpgWWK czyli Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, który przedstawia przyszłe tendencje w gospodarce, w lipcu bieżącego roku wzrósł o niemal 9 punktów w stosunku do czerwca, zgodnie z informacją podaną przez Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Eksperci jednoznacznie twierdzą, że gospodarka wychodzi z szoku.

Według ekspertów z BIEC wiele czynników wskazuje na to, że polska gospodarka otrząsnęła się z szoku wywołanego pandemią koronawirusa. Mimo to w porównaniu do grudnia 2019 roku odrobiła zaledwie połowę straty.

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że w najbliższych miesiącach poprawa podstawowych wskaźników makroekonomicznych nie będzie już tak imponująca, a wejście na ścieżkę rozwoju sprzed pandemii może nastąpić dopiero po jej całkowitym wygaśnięciu.

Zgodnie z ekspertyzą przedstawioną przez BIEC już drugi miesiąc z rzędu spada liczba firm, które odczuwają pogarszanie się ich sytuacji finansowej, a względna poprawa stanu finansów firm w największym stopniu dotyczy przedsiębiorstw dużych i średnich, a w znacznie mniejszym małych firm, zatrudniających poniżej 50 pracowników.

Według Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, pomimo że przedsiębiorcy odczuwają normalizowanie się sytuacji gospodarczej, to ich oceny dotyczące ogólnej sytuacji w gospodarce poprawiają się znacznie wolniej od ocen na temat napływu zamówień bądź sytuacji finansowej.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa wynika to z dużej niepewności co do kształtowania się popytu w najbliższej przyszłości oraz możliwości realizowania dostaw i zamówień czy utrzymania ciągłości produkcji w warunkach pandemii.wstecz

Jakość nigdy nie jest przypadkiem!


Medale.gif
perla_IQ_.gif
CWB_.gif
ISO9001.gif
ISO27001__.gif
PCK.gif
RZETELNA_FIRMA.gif