Biuro Aktuarialne Prospecto

Profesjonalne
Usługi Aktuarialne

Prospecto Sp. z o.o.
ul. Górczewska 216
01-460 Warszawa
 
prospecto@prospecto.com.pl 
Tel.: 22 666 08 97 Tel. kom.: 609 188 889
    ponad 20 lat doświadczenia
    ISO 9001   - gwarancja jakości
    ISO 27001 - bezpieczeństwo informacji
                                           (z uwzględnieniem zapisów RODO)
    
    Najlepsze Biuro Aktuarialne
    wg Forum Biznesu w latach 2011 - 2016  
    sprawdź >

Pracownicze Plany Kapitałowe – sposób na budowę lojalności pracowników


2017-12-12

Wpływ PPK na budowę motywacji pracowników

W jaki sposób PPK wpływają na budowę lojalności zespołuZaproponowany przez premiera Mateusza Morawieckiego system tzw. Pracowniczych Planów Kapitałowych jest dodatkiem do obecnego systemu ubezpieczeń emerytalnych. Jest systemem uzupełniającym, ale nie konkurencyjnym wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Fundacja Warsaw Enterprise Institute określa PPK jako ratunek dla emerytów przed wtórnym ubóstwem. Wg jej raportu, PPK zmobilizują pracowników firm do regularnego oszczędzania. Poprawią również bezpieczeństwo socjalne pracownika, zwiększając jednocześnie odpowiedzialność pracodawcy wobec niego. Założenia programu stanowią, że pracownik będzie miał prawo do rezygnacji z udziału w programie, natomiast pracodawca nie będzie mógł zawiesić ani zrezygnować z płacenia składek.

W obecnej sytuacji, kiedy rynek pracy jest rynkiem pracownika, a wynagrodzenia wzrastają w szybkim tempie, PPK mogą stać się elementem lojalizacji i motywacji zespołu pracowników. Zdaniem prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, Pawła Borysa, niskie bezrobocie, dobra sytuacja na rynku pracy oraz szybkie bogacenie się Polaków sprawiają, że stać ich na budowę kapitału oraz oszczędzanie środków.

Program skierowany jest do ponad 10 mln Polaków. Każdy pracownik mógłby odkładać od 2 do 4% swojego wynagrodzenia, natomiast drugie tyle pochodziłoby ze strony pracodawcy i państwa. Kwota wpłacana przez pracodawcę będzie zwolniona ze składek na ubezpieczenia społeczne. Wpłacane kwoty będą relatywnie niewielkie, jednak odkładane przez wiele lat, pozwolą z pewnością na zwiększenia kapitału na cele emerytalne i poprawę standardu życia.

wstecz

Jakość nigdy nie jest przypadkiem!


Medale.gif
perla_IQ_.gif
CWB_.gif
ISO9001.gif
ISO27001__.gif
PCK.gif
RZETELNA_FIRMA.gif


Masz jakieś pytania? Oddzwonimy w 60 sekund!

Masz jakieś pytania? Oddzwonimy w 60 sekund!