Biuro Aktuarialne Prospecto

Profesjonalne
Usługi Aktuarialne

Prospecto Sp. z o.o.
ul. Górczewska 216
01-460 Warszawa
 
prospecto@prospecto.com.pl 
Tel.: 22 666 08 97 Tel. kom.: 609 188 889
    ponad 20 lat doświadczenia
    ISO 9001   - gwarancja jakości
    ISO 27001 - bezpieczeństwo informacji
                                           (z uwzględnieniem zapisów RODO)
    
    Najlepsze Biuro Aktuarialne
    wg Forum Biznesu w latach 2011 - 2016  
    sprawdź >

Letnia Szkoła Nauk Aktuarialnych


2017-10-02

Kolejna edycja Letniej Szkoły Nauk Aktuarialnych

Letnia Szkoła Nauk Aktuarialnych – warsztaty dla przyszłych aktuariuszyDla osób, które wiążą swoją karierę z pracą w aktuariacie niezwykle ciekawym wydarzeniem jest Letnia Szkoła Nauk Aktuarialnych. W pierwszych latach swojego istnienia tj. w latach 1990-2002 Szkoła przekazywała podstawową wiedzą aktuarialną, a zajęcia prowadzone były na trzech poziomach nauczania. Od 2003 roku Szkoła realizuje w każdej edycji inny program, który składa się co roku z 2-4 wyodrębnionych kursów, które są oferowane maksymalnie w wymiarze 20 godzin.

Z reguły wykłady i zajęcia przeprowadzane są w języku angielskim, a doboru kursów w każdym roku dokonuje Komitet Programowy, złożony z przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy i Uniwersytetu Warszawskiego, kierujących się najnowszymi trendami w światowym rozwoju nauk aktuarialnych, a także aktualnymi potrzebami polskiego rynku ubezpieczeniowego. W tym roku w skład Komitetu Programowego Letniej Szkoły Nauk Aktuarialnych wchodzili dr hab. Wojciech Otto z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Łukasz Delong z Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy.

28. edycja Szkoły odbyła się w dniach 6-15 września 2017 roku w gmachach Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęcia w Letniej Szkole Nauk Aktuarialnych kierowane są do osób pracujących w firmach ubezpieczeniowych, audytorskich, konsultingowych czy instytucjach nadzoru ubezpieczeniowego – mogą to być aktuariusze z państwową licencją lub osoby, które chciałyby dopiero zdać państwowy egzamin aktuarialny i stać się jednym z blisko 400 licencjonowanych aktuariuszy w Polsce.

W efekcie ukończenia Szkoły słuchacz, a może przyszły aktuariusz, uzyskuje nową wiedzę na temat technik aktuarialnych stosowanych m.in. w zarządzaniu ryzykiem. W czasie zajęć kładzie się też bardzo duży nacisk na praktyczne wykorzystanie wiedzy aktuarialnej związanej z technikami matematycznymi kształtowanymi przez specyfikę poszczególnych ubezpieczeń oraz ogólną sytuację gospodarczą.

Więcej informacji na temat Letniej Szkoły Nauk Aktuarialnych:
https://www.wne.uw.edu.pl/pl/dla-kandydatow/studia-podyplomowe/letnia-szkola-nauk-aktuarialnych/

wstecz

Jakość nigdy nie jest przypadkiem!


Medale.gif
perla_IQ_.gif
CWB_.gif
ISO9001.gif
ISO27001__.gif
PCK.gif
RZETELNA_FIRMA.gif


Masz jakieś pytania? Oddzwonimy w 60 sekund!

Masz jakieś pytania? Oddzwonimy w 60 sekund!